PROGRAM TAEKWON-DO KIDS (5-8 LAT)

Jako jedyna Szkoła Taekwon-do w Częstochowie prowadzimy Międzynarodowy Program Taekwon-do KIDS, stworzony przez Międzynarodową Federację Taekwon-do ITF. Program został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na zajęciach poruszane są kwestie uczulające na niebezpieczne i szkodliwe zachowania, takie jak, lekkomyślność, zagrożenia, agresywne zachowania czy zastraszanie. Zajęcia realizowane są razem z książką, na każdym treningu poruszany jest nowy temat.

Pogram uczy dzieci nie tylko, aby zdawać sobie sprawę z niebezpiecznych zachowań u innych, ale także zachęca dzieci do unikania zachowywania się w sposób, który naraża innych na niebezpieczeństwa. Stwarza dla dzieci najlepsze warunki do rozwoju wyposażając ich w wiedzę i umiejętności pomagające w życiu. Celem programu jest nauczenie dziecka jak żyć i jak tworzyć wartościowe społeczeństwo. Dodatkowo w ramach programu dzieci uczą się podstawowej wiedzy dotyczącej Taekwon-Do.

Aby utrzymać motywację adeptów zajęcia są układane w taki sposób, aby były radosne i interesujące. Dodatkowo program posiada system nagród zapewniający każdemu dziecku bez względu na jego poziom możliwości i umiejętności, nagrodzenie za wkład i zaangażowanie. Nagrody otrzymywane przez dzieci to: karty TAEKWONDIX, kolorowanki, naklejki, odznaki i wiele innych.

Przed przystąpieniem do egzaminu na kolejne stopnie, uczeń musi ukończyć określoną liczbę zajęć i zadań domowych. W programie dzieci poznają pięciu bohaterów różnych narodowości. Każdy z nich jest wyjątkowy, ponieważ prezentuje swoją postawę zgodną z zasadami adeptów Taekwon-do. Pracując razem tworzą wspaniałą drużynę. Dzięki nim dzieci uczą się przyjaźni, pracy zespołowej, tolerancji i łatwiej rozwiązują problemy.

Program nauczy Twoje dziecko podstawowych umiejętności sztuki walki Taekwon-do: podstawowe bloki, kopnięcia, uderzenia. Dzięki treningom Twoje dziecko już od najmłodszych lat wypracuje zdrowe, silne i elastyczne ciało, co jest niezbędne przy profilaktyce wad postawy.

Zajęcia prowadzone są na odpowiedniej pod względem bezpieczeństwa macie typu puzzle, ściany sali treningowej zabezpieczone są materacami. Na treningach wykorzystywany jest różnego rodzaju sprzęt sportowy oraz kolorowe zabawki, co zachęca dzieci do aktywności.

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia!

Tylko u nas podczas zajęć dzieci, rodzice mogą BEZPŁATNIE korzystać z siłowni!